pondělí 1. srpna 2016

Velká srovnávací recenze aloe vera gelů - LR, Jason, dietesthetic

Ačkoli na první pohled vypadají stejně, nenechte se zmást.Přestože etikety všech tří vyobrazených
aloe vera gelů slibují podobné účinky, dnešní článek bude důkazem o tom, že není gel jako gel. Aloe vera je proslulá svými doslova zázračnými účinky již po mnohá staletí. Její gel je možné užívat jak ve formě pitné kúry, tak nanášením na postižená místa na kůži, na které se dnes zaměříme my. Gel napomáhá snad při všech myslitelných kožních problémech: od ekzémů, spálení od sluníčka až po akné. Osobně jej řadím do kategorie univerzálních ran hojičů, který by neměl chybět v žádné domácnosti. O jeho účincích jsem se již nejednou přesvědčila na vlastní kůži, a to zejména, když mi napomohl urychlit hojící proces po veškerých škrábancích od domácích mazlíčků, či povrchových zraněních způsobených při sportu. Za jeho největší benefit považuji výrazný zklidňující účinek, schopnost redukovat začervenání rány a též zhojení postiženého místa, aniž by na kůži zůstala nevzhledná jizva. I z těchto důvodů bych aloe vera doporučila nejenom pro vyloženě úrazové stavy, ale i těm, kterým se špatně hojí akné a bojí se vzniku jizev. Aloe vera však bude vysvobozením i v těch chvílích, kdy máte pocit, že vaše pleť odmítá tolerovat i ten poslední krém, který máte na kosmetické poličce. Gel můžete aplikovat nejenom na postižená místa, ale i plošně a v případě potřeby jej s oblibou nanáším ve větší vrstvě jako regenerační masku.
Jaký gel si však koupit, aby splňoval vše výše popsané?

Zleva: LR → dietesthetic → Jāsön

Aloe vera koncentrát od LR

Aloe vera koncentrát od LR je vůbec prvním zástupcem z rodiny aloe gelů, který jsem kdy měla možnost vyzkoušet. Obsahuje 90% aloe vera a má světle mléčnou barvu. Gel se velice pohodlně nanáší, nelepí, okamžitě se vsakuje do kůže. Dále oceňuji fakt, že je zcela neparfemovaný.
Nevím, zda mám doma 7. nebo 10. balení, ale vím jistě, že pokud chci mít doma něco, co funguje na 100 %, tak je to právě tento gel, který mě o svých téměř kouzelných účincích přesvědčuje již několik let. Je-li člověk s nějakým výrobkem opravdu spokojen, zpravidla mu docházejí slova chvály a právě tohle je ten případ. Funguje to … a tečka. 
Složení: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Aqua (Water), Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Allantoin, Lactic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Levnější alternativu nabízí jak značka Jāsön, tak dietesthetic. 

Jāsön

Jāsön se pyšní dokonce 98 % koncentrací aloe vera. Domnívala jsem se tak, že mě svými účinky nepochybně nadchne a předčí mého dlouholetého favorita od LR. Ukázalo se však, že vyšší koncentrace není zárukou lepších účinků a přispívá naopak k lepivější konzistenci, která se oproti LR i déle vstřebává do kůže. Abych však nebyla příliš kritická, musím uznat, že tento gel dokáže ulevit podrážděné kůži a za 100 Kč bych jej doporučila jako alternativu všem, kteří nechtějí investovat do LR, ale přesto si chtějí koupit svůj první aloe vera gel. Cena 113 g za 120 Kč. 
Složení: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Aqua (Water), Carbomer, Gluconolactone, Potassium Hydroxide, Glycerin, Arginine, Allantoin, Panthenol, Menthol, Sodium Phytate, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Amyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Fragrance (Parfum). 


Diet Esthetic

Posledním adeptem je gel od Diet Esthetic. Od prvních dvou se liší v několika směrech, a to barvou a parfemací. Jedná se o světle zelený gel ovoněný svěží vůní, který se však vymyká ještě jednou podstatnou vlastností, a to extrémní lepivostí, která výrazně komplikuje nanášení gelu a prodlužuje i jeho vstřebávání. Samotnými účinky mě rozhodne nenachladl natolik, abych mu vyhradila místo na stupních vítězů dnešního testu. Cena 250 ml za 200 Kč. 


Výsledky velké srovnávací recenze jsou jednoznačné. Ne vždy platí, že investice do dražšího výrobku je i zárukou vyšší kvality a spokojenosti. Moje dlouhodobé testování uvedených gelů mě však utvrdilo v tom, že se vždy budu pokojně vracet k aloe vera gelu od LR a zároveň hlídat akční nabídky, během kterých je dostupný za příjemnější cenu. 

1 komentář:

  1. Keď mi bol raz darovaný aloe vera gél, tiež som mala veľký problém s jeho lepivosťou, čo ma dosť odradilo od jeho ďalšieho používania. Ten od LR ale znie fajn, je dobré mať doma takú vecičku účinnú takmer na všetko.

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.