čtvrtek 16. června 2016

Když relaxovat...tak v plzeňské Meditační zahraděHledáte-li v Plzni místo odpočinku, které je dostupné mhd, ale zároveň dostatečně vzdálené od městského ruchu, vydejte se do Meditační zahrady. Tento unikání areál se ukrývá v blízkosti Tyršova mostu a napomáhá nejenom k ozdravení duše člověka, ale jeho smyslem je též trvale připomínat utrpení obětí totalitních režimů, neboť je v něm situován Památník obětem zla představovaný pískovcovou křížovou cestou. Meditační zahrada je výsledkem 40 letého úsilí pana Luboše Hrušky z Plzně, který jako politický vězeň strávil ve vězení 11 let. Křížová cesta byla zbudována akademickým sochařem Romanem Podhrázským.
Ačkoli je zahrada připomínkou děsivé kapitoly našich dějin, na kterou nesmíme zapomenout, mě zaujala především unikátní kompozicí dřevin. Jejich různobarevné listy a jehličí vytváří výjimečnou scenérii, která láká k bližšímu prozkoumání. Jakmile do areálu vstoupíte, ocitnete se v jiném světě, kde si čas plyne vlastním tempem a kde na vás čeká příliv nové energie.


Looking for the place for a rest both close by public transport and distant enough from city rush ? Visit the Meditation Garden! This area is situated near Tyrš Bridge and helps to cure your soul and reminds agony of the victims of totalitarianism as well because the Memorial to the Victims of Evil was buit up here. The Meditation Garden is a result of 40-year work of Luboš Hruška from Pilsen who was arrested for 11 years as a political prisoner. The Way of the Cross was created by a academic sculptor Roman Podhrázský. Although the garden works as a reminder of an evil chapter of our history, my attention was caught by the unique wood. Its colourful leaves and needles literally create aesthetic scenery which makes anybody want to come closer. Once you enter the area, you find yourself in a different world where time passes and you will feel new energy.
Zdroj informací a bližší info na: http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/pamatnik-obetem-zla---meditacni-zahrada-v-plzni.aspx

Zahrada je otevřena od středy do neděle mezi 10.00 – 18.00 (od dubna do října). Zvolíte-li pro přepravu mhd, jeďte autobusem č. 30 a vystupte v zastávce Tyršův most.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.