pondělí 20. června 2016

Když relaxovat...tak v Luftově zahradě v PlzniNajdete-li si čas a vydáte se v Plzni do městské části Doudlevce, vyhraďte si celé odpoledne, neboť se zde skrývá nejeden poklad. Jeden jsem vám již představila – Meditační zahradu, stačí se však na křižovatce vydat opačným směrem a čeká na vás další překvapení – Luftova zahrada, která byla založena více než přes 100 lety, ale veřejnosti byla zpřístupněna až v roce 2010. Dnes se na jejím území nachází dva rybníčky, řada soch, ale především vzácné dřeviny. Pro zahradu je typické vlhké prostředí, které prospívá mokřadním rostlinám a obojživelníkům. Nelze též opomenout, že se jedná o zcela ojedinělý příklad prvorepublikového zahradního umění v Plzni. Zatoužíte-li po zelené oáze v šedivé Plzni, návštěvy určitě nebudete litovat. 


I shared excitement about the Meditation Garden in the last article. If you go to the city part Doudlevce, don´t forget to visit its another garden called the Luft Garden which differs from the Meditation Garden in many ways. On the first sight everything looks as if the garden grew naturally. Actually, this green oasis was created by JUDr. Vilém Luft after 1912. This place offers a varied mix of tree species, two ponds, sculptures and two benches to sit down. Moreover, it is a rare example of gardening architecture in the early 20th century in the Czech Republic. This corner of the natural world is the ideal place to recharge your batteries after a busy day and is well worth exploring! 
Zvolíte-li pro přepravu mhd, svezte se autobusy č. 30 nebo 32 a vystupte v zastávce Tyršův most. Vstup do zahrady je možný jen každou první STŘEDU v měsíci (v jiné dny možné po telefonické domluvě). 
Zdroj informací a další podrobnosti dostupné zde: http://www.svsmp.cz/Files/svs/mestska_zelen/letak_LUFTOVKA.pdf 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.