pondělí 7. března 2016

Havlíkova 3- minutová čistící maska aneb 180 sekund, které změní (nejenom) vaše ráno

Hledáte-li obchod, ve kterém bude nákup pohlazením nejenom pro vaši tvář, ale i duši, navštivte Havlíkovu apotéku! Osobně jsem navštívila kamennou prodejnu sídlící v centru Prahy na Jilské ulici, který mě překvapil v mnoha ohledech.
Ačkoli bylo mým původním cílem zakoupit krém Krásná slečna (recenze zde), z obchodu jsem odcházela s několika dalšími produkty a vzorky, mezi kterými si místo našla i Bio ranní čistící maska. Slečna, která se mi v prodejně plně věnovala, dokázala zasvěceně hovořit o každém výrobku, na který jsem se zeptala, ale když jsme společně přistoupily k ranní masce, doslova se rozzářila. Jelikož jsem o „ranní“ čistící masce nikdy neslyšela, byla jsem zpočátku trochu skeptická, jestli se nejedná jen o další zbytečnou tubičku do koupelny. Nakonec jsem se ale vzhledem k osobním zkušenostem samotné slečny a i dalších zákaznic, o které se mnou podělila, rozhodla vyzkoušet nejmenší balení.


První otázka, kterou si určitě položíte (stejně jako já), je účel a důvody, proč tuto masku vůbec používat (a něčím takovým se po ránu „zdržovat“). Pleť si po ránu standartě čistíme, ale tato očista zpravidla není vždy důsledná nebo mnohdy naopak pleť zbytečně podráží, pokud použijeme agresivní prostředky. Jelikož pleť přes noc přirozeně regeneruje a vylučuje nashromážděné nečistoty, je třeba ji i po ránu důkladně, ale jemně vyčistit. Maska se nanáší po probuzení na ještě neomytou pleť a po třech minutách působení se oplachuje vlažnou vodou. Během 3 minut maska působí v několika fázích:
 1. otevře póry a vyčistí pleť
 2. osvěží a napomůže regeneraci
 3. ošetří ji a dodá cenné živiny


Zpočátku jsem na pleti nepozorovala žádný rozdíl a masku jsem nanášela hlavně pro její dokonalou bylinkovou vůni, která po ránu probudí každého ospalce. Po prvním spotřebovaném balení se ale mojí pleti začalo po masce stýskat, a to z několika důvodů:
 • nevysušuje pleť, zato ji skutečně vyčistí a zanechá hebkou
 • není nutné po jejím smytí nanášet tonikum
 • neucpává póry
 • příjemně voní
 • nedráždí pokožku.

Masku jsem si velice oblíbila a i přes počáteční nedůvěru se rychle zařadila do mojí ranní kosmetické rutiny, neboť v jednom kroku zvládne to, na co jinak potřebuji další dva produkty. Ačkoli se maska jmenuje „ranní“, vyzkoušela jsem na vlastní kůži, že dobře funguje i jako maska večerní a v případě nouze dokáže nahradit i odličovač, pokud ji smícháte s vodou. Jak asi tušíte, druhé balení jsem si pořídila již ve větší velikosti a tuším, že není poslední.

A jaké jsou vaše zkušenosti?  

2 komentáře:

 1. Kamarádka už taky vypoužila jedno menší balení a byla spokojená, ale asi ne zas až tak moc (ve smyslu poměr cena/účinek), ale mám od ní slíbený vzoreček, tak se těším, až ho vyzkouším sama na vlastní kůži, protože jinak jsem slyšela samou chválu :)

  www.piosek.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Paci sa mi tato znacka, aj ked u nas nie je cize ju mozem obdivovat len na vasich blogoch :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.