sobota 13. února 2016

Vítejte v MyRaw Café


Hledáte-li netradiční kavárnu v centru Prahy, MyRaw Café vás jistě nezklame, neboť je unikátní v mnoha směrech. Jak už název napovídá, MyRaw Café je stoupencem raw vegan food a při přípravě veškerých pokrmů a nápojů je kladen důraz na volbu a kvalitu surovin, které korespondují se zásadami raw stravování.

Při vstupu mě okamžitě okouzlil design celé kavárny. Prostor k posezení je rozdělen do dvou částí. Odpočinout si tak můžete na jak na pohodlných křesílkách, tak na dřevěných židlích dekorovaných měkkými polštářky. Zvolené doplňky podtrhují příjemnou atmosféru celého prostoru a interiér působí velice útulným dojmem. V menu najdete snídaně, hlavní jídla, ale i čaje a kávu, která se stala objektem mého testování. Zajímalo mě, jak bude chutnat moje milované cappuccino připravené z kešu a mandlového mléka, jehož výrobou je tato kavárna pověstná. Na první pohled není rozdíl patrný, jelikož se i „alternativní“ cappuccino pyšní hustou pěnou, ale v chuti rozdíl je. Jelikož jsem zvolila kombinaci mandlového a kešu mléka, chuť kávy získala jemný „kešu dozvuk“, který dodal cappuccinu netradiční příchuť. Příště chci určitě vyzkoušet kombinaci čistě s mandlovým mlékem, neboť (dle mých odhadů), ještě více podpoří lehce nasládlou chuť cappuccina, pro kterou je zbožňováno na celém světě.

Později jsem též vyzkoušela late a stalo se něco zcela neočekávaného. Ku mému velkému překvapení u mě zvítězilo nad cappuccinem a tuším, že v čistě „mandlové verzi“ bude mým oblíbeným nápojem, ke kterému se budu vracet.

Pokud si chcete osladit život, doporučuji odvrátit zrak od papírového menu a vybírat pohledem u chladícího boxu. Garantuji ji vám, že vám budou oči přecházet.
Kladné hodnocení si zaslouží i obsluha, která trpělivě zodpovídala všechny mé dotazy týkající se přípravy jejich kešu a mandlového mléka a dokonce mi donesla na ochutnání mandle, ze kterých je připravují! 

Gourmet Pasáž 
Dlouhá 39 
Praha 1Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.