pondělí 11. ledna 2016

Havlíkova přírodní apoteka a jeho Krásná slečna

Bylo nebylo, za devatero řekami a hlubokými lesy žila hraběnka Emilie Von Kneifel. Ačkoli byla velice pohlednou a vzdělanou mladou dámou, sužovalo její pohlednou tvář nepěkné akné, které mladou dívku velice trápilo. Jednoho dne však darem obdržela nenápadně vyhlížející mastičku, která slibovala brzké uzdravení její pleti. Emílie neváhala, poctivě mastičku nanášela a na sklonku 28.dne se její zarudlé tváře proměnily ve zdravím zářící líčka. Tento příběh se odehrál v 19.století a díky Karlu Havlíkovi, který onu kouzelnou recepturu zachoval i pro pozdější generace, můžeme podobný zázrak vyzkoušet i my v novém tisíciletí přímo na vlastní kůži.


Krém s poetickým názvem Krásná slečna, určen pro mladou problematickou pleť, si klade nemalé cíle, a to redukovat rozšířené póry, nežádoucí lesk a konejšit aknózní pleť. Výše uvedené není jen pouhou proklamací, avšak podepřeno klinickou studií provedenou na výše uvedeném typu pleti, která prokázala, že obsažené složky účinně upravují metabolizmus lipidů tak, že dochází k regeneraci tkáně a snížení její nerovnováhy. Pro vytoužené výsledky je nezbytné krém vklepávat do pleti dvakrát denně po dobu minimálně 28 dní. Krém mě zaujal nejenom pro slibné výsledky, ale mému oku navíc lahodil i pohled na samotné balení, které hodnotím jako velice zdařilé. Papírová krabička z recyklovaného papíru se světle růžovou etiketou působí velice jemným a dívčím dojmem a v kombinaci s českým (a to originálnějším) názvem z něj opravdu činí krém pro každou dívku, která touží být krásnou slečnou. Úsměv na tváři po rozbalení bezpochyby vyčaruje i přiložený vzkaz „Jsi jedinečná“.


Konzistenci krému není třeba nikterak dlouze analyzovat, jelikož není ani gelová ani příliš hutná… je zcela jednoduše krémová. Ačkoli se do pleti poměrně rychle vsakuje a nezanechává žádné mastné stopy, matujícího efektu jsem se nedočkala. Zato pleť příjemně hydratuje a nevysušuje.
Jelikož jsem však přesvědčená, že nelze krém hodnotit po týdenním mazáním a pro kýžené výsledky je nezbytné krém používat dlouhodobě, aplikovala jsem „Krásnou slečnu“ dle instrukcí skutečně dvakrát denně po dobu jednoho měsíce. Musím však konstatovat, že za tuto dobu nenastala žádná pleťová revoluce a nepříjemné akné v oblasti brady se nedalo na ústup a zůstalo neporaženo. I přes tento fakt si ale dokážu představit, že si tento krém koupím v budoucnosti znovu z následujících důvodů:

- příjemná konzistence
- jemná parfermace
- nevyvolal žádnou alergickou reakci
- poskytl dostatečnou hydrataci smíšené pleti.


Krém poslouží všem slečnám, které hledají spolehlivého společníka pro jejich normální nebo smíšenou pleť a nelpí na slibovaném matujícím efektu. Z tohoto důvodu nemohu krém doporučit výrazně mastné pleti. Zázraku v podobě vyléčení akné jsem se nedočkala, ale pravdou zůstává, že krém tento kožní problém nijak nezhoršil, a tak není vyloučeno, že třeba vám v tomto směru pomůže.  

3 komentáře:

  1. Od tejto značky si chcem už veľmi dlho niečo kúpiť a stále sa neviem rozhodnúť, tento krém nevyzerá zle, ale že by ma nejak extrémne zaujal sa tiež nedá povedať. Ale píšem si ho a myslím naň :).

    OdpovědětVymazat
  2. Krém je veľmi známy, no neskúšala som ho zatiaľ, akné ma už tak veľmi netrápi odkedy som prestala piť kávu, vyradila z čistenia pleti gély a všetky vysušujúce prípravky a kúpila si fluid od Alverde s bahnom, skús ho, možno zaberie, mne veľmi pomohol.
    Bianka

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.