pondělí 23. listopadu 2015

Argan Revital aneb odličujeme arganovým olejem
Hledáte elixír mládí a krásy ? Pak jistě vaší pozornosti neunikl arganový olej, který je dle všech dostupných informací skutečným kosmetickým pokladem, a tak jej najdete ve složení téměř všech kosmetických výrobků – od řasenek až po krém na suché paty. Nejúčinnější ale bezpochyby zůstává olej samotný, který je dnes dostupný od řady výrobců. Osobně jsem zkoušela „čistou variantu“ a též kombinaci olejů s názvem Argan Revital, neboť oba typy mají blahodárně působit na všechny typy pokožky. Jelikož mojí pleti vyhovují hydrofilní odličovače, rozhodla jsem se vyzkoušet i nový přírůstek do rodiny Saloos přávě z řady Argan Revital, který slibuje komfortní odlíčení, zklidnění a regeneraci pokožky. 

Stejně jako ostatní HY od Saloos je i tento obsažen v lahvičkách ze skla dostupných v různých velikostech (od 50 do 1000 ml), které ukrývají olej spíše hustější konzistence. Při kontaktu s vodou se standartně promění v mléčnou emulzi, která skutečně efektivně odlíčí veškerý make up. K odličovacím schopnostem nemám výtek, zklamání se však dostavilo při dlouhodobém používání. I když jsem olej vždy z obličeje pečlivě opláchla, nemohla jsem si nevšimnout, že během jeho používání se mi začaly ucpávat póry v okolí nosu a na tvářích. Když jsem jej přestala používat, problémy pominuly. 
Ačkoli se obecně tvrdí, že arganový olej je vhodný pro všechny typy pleti, nemohu se na základě svých skutečností s tímto tvrzením ztotožnit. Osobně si myslím, že tento olej bude skvělým odličovadlem pro všechny majitelky suché a normální pleti, neboť pleť nejenom šetrně zbaví veškerého make upu, ale i vyživí. Kladné body si olej též zaslouží za příjemnou a originální parfemaci, která kombinuje smyslnou růži a uklidňující levanduli. Bohužel příliš výživy je však někdy spíše na škodu a na smíšené a aknózní pleti se projevuje v nepříjemných nedokonalostech. Mnohem více mi vyhovoval HY s meduňkou a levandulí, které mohu s klidným svědomím doporučit všem, kteří trpí na problematickou pleť a nechtějí se  se svou pletí trápit ještě více. Obecně mohu říci, že všechny HY od Saloos, které jsem měla možnost vyzkoušet skutečně perfektně odličují, jen je nutné si najít takový, který si bude rozumět s vašim typem pokožky a promění odličovaní z nudné rutiny do příjemného rituálu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.