středa 1. července 2015

Domácí pleťové masky se zeleným jílem od Saloos

Vyrobit si domácí masku není nic složitého. Zpravidla vám postačí několik ingrediencí běžně dostupných v každé domácnosti. Ale pokud chcete své pokožce přece jenom nabídnout něco lepšího, zkuste zelený jíl, jemně mletou horninu bohatou na velké množství stopových prvků, který bezpochyby i u vás najde široké uplatnění.


Zelený jíl není určen pouze pro pleťové masky, ale jeho blahodárné působení je využíváno i pro speciální koupele nebo studené zábaly. Jako maska má za úkol pleť zejména zpevňovat, čistit a tonizovat. Výsledný efekt samozřejmě závisí i na dalších přísadách, které se rozhodnete do masky přimíchat. Osobně jsem zatím zkoušela 3 varianty – od výživnější verze po ryze čistící a ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, základ bude vždy stejný, a to hustá jílová pasta, kterou si přepravíte následujícím způsobem.
Základem úspěchu je vyhnout se čemukoli kovovému! Takže žádné kovové misky na míchání, ani klasické lžičky ! Zvolte tedy dřevěnou, keramickou, plastovou nebo skleněnou misku a do ní nasypte malé množství jílu. Následně začnete přilévat vodu a směs pomalu míchejte nekovovou špachtlí, abyste mohli sledovat konzistenci. Cílem je dosáhnout hutné pasty. Pokud jste s konzistencí nespokojeni, buď přilijte vodu nebo naopak přisypte jíl. Směs nechte chvilku odpočinout, a pak dle vašich preferencí můžete přidávat další ingredience, kterým se meze nekladou. Zpravidla stačí přidat 2 – 3 kapky oblíbeného esenciálního oleje. Masku nechám obvykle působit 20 minut, ale vždy kontroluji, aby úplně nezaschla, jelikož jde pak obtížněji smýt. Pro odstranění vám stačí teplá voda a čistý ručník.

      1. varianta – výživná

Vytvořila jsem si základní pastu, do které jsou přidala několik kapek arganového oleje, který zamezí jakémukoli vysušování pleti, a jako bonus jsem přikápla 2 kapky levandulového oleje, bojovníka proti všem pleťovým neduhům. Masku hodnotím jako příjemnou a zklidňující vhodnou pro normální typ pleti a všechny, kteří se bojí, že by jim jíl pleť nadměrně vysušoval.
  1. varianta – zklidňující
Do pasty stačí přidat trochu hustého bílého jogurtu a medu a vše důkladně promíchat. Nemusíte se bát extrémní lepivosti kvůli přítomnosti medu, maska jde stejně dobře smýt, jako kdyby tam žádný med nebyl.
  1. varianta – čistící
Třetí variantu jsem si oblíbila nejvíce, a to pro její účinky, ale i snadnou přípravu. Opět vám stačí univerzální jílový základ a hustý bílý jogurt. Směs promícháte, nanesete na pleť a po 20 minutách budete mít jemnější a čistější pleť. Nutno podotknout, že tato varianta spolu s druhou  verzí úžasně chladí pokožku vystavenou slunci! 

Pokud tedy nemáte při ruce žádnou koupenou masku, domácí výrobu vám mohu vřele doporučit. Jedno balení zeleného jílu vám vystačí na mnoho experimentů, kterým se meze nekladou. Do jílu můžete přidávat nejrůznější oleje, květinové vody, nebo můžete zůstat u základní varianty a vyzkoušet jeho účinky v čisté podobě. Zelený jíl vám nevyčaruje pleť  jako z  Photoshopu na počkání, ale při pravidelném používání si zaručeně rozdílu všimnete.


Zkoušíte domácí masky nebo si je raději kupujete ?  

1 komentář:

  1. Vďaka za tip, pouvažujem do budúcna o kúpe (keď miniem masky, ktoré teraz mám) :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.