čtvrtek 28. května 2015

Lushkování s legendární MASK OF MAGNAMINTY a KOSMETICKOU KATASTROFOU

Pleťové masky jsem donedávna ve své pleťové rutině opomíjela. Důvodem nebyla lenost, ale spíše negativní zkušenost, která mě od experimentů s podobnými produkty odrazovala. To vše se ale změnilo při návštěvě kouzelného obchůdku Lush, který nelze opustit, aniž byste si nic nekoupili.


Když jsem objevila část prodejny zasvěcenou právě maskám, opravdu jsem netušila, kterou zvolit. Člověk by je nejraději všechny snědl, jelikož připomínají ovocné dezerty určené k servírování … Naštěstí mi přispěchala na pomoc kouzelná víla s maskou přímo na obličeji, aby mi poradila, co je na mé pleťové neduhy nejvhodnější. Zvolily jsme 2 adepty, jejichž štědrá porce mě ve formě vzorečků doprovázela domů. Upřímně jsem se nemohla dočkat, až je postupně vyzkouším !


Jako první přišla na řadu KOSMETICKÁ KATASTROFA, jejíž klíčovou ingrediencí jsou borůvky plné antioxidantů a minerálů. Zásadní roli též hraje kalamínový prášek, který pomáhá pokožku zklidňovat. Dohromady pak tvoří kouzelnou fialovou hmotu obohacenou o další pleti prospěšné látky. Masku je možné používat preventivně, nebo využít jejích benefitů v dobách největších pleťových krizí.
Maska na pleti poměrně rychle zasychá, po smytí je kůže hebká, ale na můj vkus trochu vysušená. Určitě skvěle poslouží všem mastnějším typům, též bych se jí nebála aplikovat na zlobivou T zónu u těch, kteří jsou obdaření smíšeným typem. Osobně ale očekávám od masky větší hydrataci a toto očekávání KOSMETICKÁ KATASTROFA nenaplnila. Nejedná se o nekvalitní produkt, jen je vhodný pro jinou pleť, než je ta má.V druhém kelímku se ukrývala MASK OF MAGNAMINTY, která je nově dostupná ve dvou verzích, a to v „klasické“ a „samo-konzervační“. Nejedná se jen o reklamní tah, ingredience obou masek se opravdu liší a další zásadní rozdíl spočívá v odlišné délce trvanlivosti a konzistenci.

První věc, která mě na obou verzích zaujala, byla úžasná osvěžující vůně, díky které mám tendenci kelímek s maskou otevírat a přičichávat k němu jen tak pro radost během dne. Božské aroma čerstvé máty není ale jediným důvodem, proč jsem si právě tuto masku zamilovala. Vyhovuje mi hladká konzistence obohacená o drobná zrníčka, která nijak neztěžují aplikaci ani následné odstraňování masky. Produkt nechávám působit okolo 10 minut, a pak masku smývám vlažnou vodou. Zrníčka pleť nijak nedráždí a mají jemný peelingový efekt, díky kterému je pleť o poznání hladší. K největším benefitům masky nesporně patří její schopnost stáhnout póry a vyčistit pleť bez jakéhokoli vysušení, proto se jí nebojím aplikovat na celý obličej. Černé tečky nevyčistí při jednom použití, ale při pravidelné aplikaci (3x týdně) jsou výsledky na pleti opravdu znatelné. Pleť je hladší a póry jsou stažené, aniž by vaše pleť utrpěla vysušovací šok, ze kterého by se musela vzpamatovávat do dalšího nanesení. Účinky obou variant masek jsou velice podobné. Klasická verze trochu více vysušuje, zatímco samo-konzervační alternativa nabízí medovější konzistenci a jemnější účinky, a právě proto jsem si oblíbila právě ji. Další nespornou výhodou je fakt, že vám vydrží v lednici až 3 měsíce a přesně takovou dobu mi trvalo, než jsem ji celou spotřebovala. Na MASK OF MAGNAMINTY oceňuji i její cenovou dostupnost. 100 ml vás bude stát 195 Kč, a to MASK OF MAGNAMINTY řadí na pozici té nejvýhodnější masky, co do poměru ceny, množství a výkonu. 


(odkaz na zdroj složení)
3 komentáře:

  1. Roky používám klasickou MoM a když jsem nedávno objenávala, měli skladem jen tu samokonzervační, tak jsem si řekla, že jí zkusím, a neni špatná, ale klasika je lepší :D

    OdpovědětVymazat
  2. Já od LUSH používala kdysi hodně masku, která se myslím jmenovala Drsňák medík. Teď jsem přešla na Krémovou masku od Hauschky, která mi skvěle sedí, ale Drsňák medík byl tak super :) Jen mi trochu vadila ta krátká doba spotřeby, často jsem musela něco vyhodit :(

    OdpovědětVymazat
  3. Od Lush jsem vyzkoušela pár masek, se všema jsem byla spokojená co se účinků týče. Jenže mi vadilo jak rychle se musí spotřebovat. Mask of mangaminty je v tomto vyjímka, vůbec bych se jí nebránila

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.