úterý 16. září 2014

Visiomax kontaktní čočky z DM - skutečně se vyrovnají dražším kolegům ? ( VISIOMAX Contact Lenses Review)

Před několika měsíci jsem si poprvé všimla rozšíření  sortimentu DM drogérie o kontaktní čočky. V nabídce jsou dostupné jednodenní, ale také  verze  garantující výdrž 4 týdny. Jednodenní čočky, byť  cenově vycházejí opravdu draze v porovnání s vytrvalejšími  konkurenty, jsou skvělou investicí pro všechny, kteří si chtějí jejich nošení pouze vyzkoušet, nebo  jsou nuceni z jakýchkoliv důvodů čočky měnit každý den. Jelikož mě čočky zejména v letních měsících doprovázejí každý den, zvolila jsem dlouhodobější variantu. Od uvedení na trh jsem již stihla vyzkoušet 3 balení,  takže tato recenze jistě nebude ukvapeným závěrem, nýbrž výsledkem dlouhodobého testování.Jako  zkušený čočkař  jsem byla zvyklá nosit čočky od společnosti Switch a byla jsem si více než jistá, že je levnější konkurent nemůže překonat. Switch  jsem si před několika lety oblíbila natolik, že jsem neměla důvod hledat jinou alternativu. Jediné, co mi vůbec nevyhovovalo, byla změna ve výdrži. Přestože jsem si   čočky  kupovala v měsíční verzi, třetí týden jsem je už měla problém nasadit a nikdy nevydržely až do 4.týdne. Když jsem  si pak šla koupit novou várku bylo mi sděleno, že mé původní čočky jsou nyní prodávány jako dvoutýdenní varianta. Moje podezření o nízké  výdrži materiálu se mi tedy potvrdilo.K DM čočkám jsem byla zpočátku skeptická a neměla jsem příliš velká očekávání. Jejich  nákup jsem brala jako experiment s nejasným výsledkem. Krabička v minimalistickém designu obsahuje  vždy jednu čočku, která je odlišena na základě  velikostí vašich dioptrií. Jediné, co se mi na obalení skutečně nelíbí , je nízký stupeň ochrany před vytrvalými snaživci, kteří by snad chtěli čočku z krabičky vyjmout a odejít s ostrým zrakem v kapse bez zaplacení.  Krabička není přebalená žádnou fólií, dokonce zde nejsou ani  žádné ochranné lepící proužky. Proto důrazně doporučuji nahlédnout do krabičky např. u pokladny,  nebo požádat přímo obsluhu o kontrolu, než zboží zaplatíte. Velice snadno by se vám totiž mohlo stát, že si koupit  prázdný obal.


K aplikaci nemám žádné výhrady. Čočky lze pohodlně nasadit, ale i vyjmout z oka bez sebevětších komplikací. Jelikož je nosím celý den, zajímalo mě především, zda nebudou mé oči  po cca 14 hodinách více podrážděné. Velice mě překvapilo, že moje oči nezaznamenaly  žádný velký  rozdíl oproti značkovým čočkám. Kladně rovněž hodnotím, že skutečně vydrží  slibované 4 týdny, bez toho aniž by  se materiál ztenčoval a nasazování a vyjímání čoček se stávalo obtížnější.  


Na základě svých zkušeností  mi nezbývá nic jiného než čočky doporučit. Nemohu vám zaručit, že vám budou sloužit stejně jako ty vaše dosavadní, ale přinejmenším stojí za to,  se po nich poohlédnout .  Tuším, že jedno balení stojí okolo 70 – 80  Kč, ale díky různým slevovým  akcím je můžete pořídit ještě levněji.  Před týdnem jsem si koupila několik párů do zásoby,  tak doufám, že s nimi budu i nadále z dlouhodobého hlediska spokojená. 

  I am  nearsighted, so distant objects appear blurry and contact  lenses are  definitely  a must for me. Unlike glasses, they provide me clearer vision without worrying about falling off my glasses during sport.   I am  sure everybody who wears  contacts lens tries to find the best  version, suitable for his/her eyes.  Being sure of  the quality  of  the Switch contact lenses, I had been using them for almost 5 years  until  DM , the drugstore chain, came with own  line of contact lenses.  I was looking forward to trying  it out. On the other hand I was rather skeptical, so I didn´t have high expectations   at all. However, I bought them and now I can tell you my verdict.

Although I  used to wear  the expensive contact  lenses which were designed for  4- week replacement, I was not satisfied with the endurance of the material. After only two or three weeks they were too thin  so I was not able to put them on my eyes and I had to open a new  package.  While  I was shopping my new lens batch,  I noticed  that  new instructions were placed  on the top of  the box in my hands. My old version was transformed into  only two-week version because of the material.  My suspicion was confirmed. Despite  this fact , I did not stop buying it because  they were  the most comfortable to wear for me, especially thanks to  soft  material.

Visiomax 4-week lenses were started selling a few months ago (one – day version is also  available).   I have already tried out  3 couples, therefore I can compare them to the  more expensive colleagues.
A small box contains only one lens, not a couple, and  they are classified by  dioptres. As a regular  and experienced user I would appreciate the  better packaging because everybody can open the box without any effort directly in a shop. Therefore, there is a chance to buy the empty  box. I  strongly  recommend  anybody to check the packaging before paying for it. In spite of  this small defect  all about design and instructions can be described as simple and understandable.

Before putting lenses on your eyes, you have to take them out from a little plastic box  containing special sterile saline solution which is similar to your own tears.  I have not any problems with opening, but what about putting lenses on eyes? As you know, the thinner the lens is, the harder the application is. Surprisingly, I have no problem with it. The lenses are firm, but flexible. I usually wear them all my day and I have not noticed  any irritation yet.  Lenses completely  work 4 weeks . My eyes have  not noticed  the difference between  cheaper and more expensive version , so I will plan another shopping.  In my opinion it is worth  noticing and trying out. 

16 komentářů:

 1. děkuji za recenzi, taky jsem po nich skepticky pokukovala...vyzkouším :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tedy v DM by mě ani nenapadlo čočky kupovat, neměla bych k nim důvěru

  OdpovědětVymazat
 3. Mám je a spokojenost. Nevidím rozdíl mezi těmito a např. Air Optix.

  Nechápu moc tu nedůvěru v kupování si čoček v drogérii, tady jde vidět, co s lidmi dělá marketing. Jako, že v optice a lékárně jsou čočky zdrav. nezávadné, ale v drogérii neprošly testy nebo jak? Fakt nechápu :)

  OdpovědětVymazat
 4. Myslím, že jde spíš o to, že v optice zkontrolují jestli člověku čočka sedí - není příliš těsná/volná atd...to v drogerii určitě nikdo nedělá ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Už jsem četla o těchto čočkách více kladných recenzí ,dokonce n ikdo z nich na nich neshledal nic proti,což je co říct)))Takže proč ne.....jen ,aby nám je nezdražili,že likvidují ostatní prodejce :D

  OdpovědětVymazat
 6. Ad likvidace ostatních prodejců: např. slušné Acuvue Oasys seženete s osobním odběrem v Praze hravě za 380 Kč - tj. cca 63 Kč za čočku, jsou pravda čtrnáctidenní, takže pokud bych byl ortodoxní a dal na výrobce, vyjdou o něco dráž... ortodoxní nejsem a střídám je zhruba po roce a to ještě jenom kvůli svědomí - nikoli proto, že bych pociťoval nějaké negativní změny v komfortu nošení (zmínka o ztenčování materiálu mne pobavila :), zrovna dnes jsem si vzal po cca 14 měsících nový pár a upřímně, je to stejný pocit jako včera... ale je to samozřejmě každého věc a asi trochu záleží i na citlivosti očí, nicméně když jsem s čočkami začínal - moje první byly také Acuvue, ale asi dvě generace před Oasys -, šlo o měsíční verzi a stávalo se mi, že už tak ke konci třetího týdne začínaly být nepohodlné a čtvrtý týden často škrábaly tak, že jsem si musel vzít nové, takže záleží i na konkrétním typu a je dobré zkoušet, než najdete ty, co vám sednou nejlépe.
  Každopádně nakupovat čočky v drogerii mi přijde úplně v pořádku, kdo čočky používá léta, tomu může být jedno, jestli si domů přinese krabičku z DM, donese mu ji pošťačka nebo ji zakoupí u optika. Začátečník se počítám bez rady někoho zkušeného stejně neobejde, tudíž si je nejspíš v drogerii nekoupí... na druhou stranu, zas z toho nedělejme vědu, když člověk ví, kolik má dioptrií, aplikaci s trochou trpělivosti zmákne i z videa na youtube - jsem přesvědčený, že bych za pár dní naučil nandavat si čočky i svého jezevčíka ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za obsáhlý komentář. Začátečníkům, kteří si jdou pro své první čočky, bych též doporučovala navštívit optika.

   Vymazat
  2. :-O :-O :-O Wow... tak jestli vyměňujete čočky po více než 1 roce, tak věřím, že by vám nevadilo si koupit si i nějaké no name čočky v drogerii. Pokud vám na vašich očích ještě alespoň trošku záleží, běžte raději na kontrolu o optometristovi nebo k očařovi. To, že je podle vás teď všechno oukej, neznamená, že se neschyluje k něčemu vážnějšímu!!!! BTW Nechápu, proč je pro vás všechny nejdůležitějším parametrem cena čoček. Nebylo by od věci zjistit si něco o materiálech čoček a čočkách obecně. Pak byste třeba došli k tomu, že polyHEMA, resp. "HEMACopolymer" není ve srovnání s ostatními materiály čoček téměř vůbec propustný pro kyslík. No a na co oko ten kyslík vlastně potřebuje? Třeba proto, aby mohlo být dostatečně vyživováno a nemuselo se bránit vytvářením cévek v rohovce... No, nebudu to tady moc rozpitvávat... samostudiu se meze nekladou... Doporučuju přečíst si taky nějaké odbornější články, založené na důkazech. Sl. Jahodová, bez urážky...

   Vymazat
  3. Na mých očích mi skutečně záleží, a proto chodím na pravidelné oční prohlídky a čočky rozhodně neměním po 1 roce (tento údaj v článku nikde neuvádím). Též upozorňuji, že tyto čočky nemusí vyhovovat všem, neboť kontaktní čočky jsou nesmírně individuální záležitost. Můj článek není odbornou studií, ale jedná se vyjádření mých subjektivních dojmů a zkušeností.

   Vymazat
  4. Sl. Jahodová, můj komentář nebyl míněn jako útok na vás, reagoval spíše na komentář od Anonymní z 9. srpna 2015. Věřím, že vám na vašich očích záleží. Máte pravdu, výběr kontaktních čoček je nesmírně individuální záležitost. Ze židle mě ale po pravdě zvedá fakt, že článek působí jako návod, jak si vybrat kontaktní čočky bez konzultace s očním specialistou. Vím, že si plno lidí myslí, že to není potřeba, že z nás akorát tahají peníze. Že přece když už jsem třeba jednou, kdysi, čočky zkoušel/a, znamená to, že o tom už něco vím a dokážu si poradit sám/sama. Bohužel to není pravda!!! I přesto, že subjektivně budou čočky na očích sedět, neznamená to, že je jejich usazení správné. To se totiž pozná jen na oční prohlídce. Důležité je to hlavně z dlouhodobého hlediska. Špatným usazením čoček se může "zadělat" na vážnější oční problém. Na tomto místě upozorňuji: i přesto, že 2 značky čoček mají např. stejné zakřivení a třeba i stejný průměr, neznamená to, že to jsou 2 identické čočky. Jsou to pouze 2 samy o sobě skoro nic neříkající údaje o čočce. Nemusí tedy platit, že když vám vyhovuje jedna čočka daných parametrů, bude vám sedět i čočka stejných číselných parametrů od jiného výrobce!!! Ten argument ceny také platí... Levnější čočka (což je samozřejmě atraktivní) v mnoha případech značí starší typ materiálu, který nemusí být ideální. Ze všech zmíněných důvodů je proto důležité pravidelně a samozřejmě při každé zamýšlené změně modelu a typu čoček navštívit očního specialistu, který se čočkami zabývá (kontaktologa). Velmi bych proto ocenila třeba v úvodu nějakou zmínku, že je důležité nekašlat na oční vyšetření... Hezký den!

   Vymazat
  5. Vážená Anonymní, váš komentář jsem nevnímala jako útok. Velice si vážím toho, že mám takové čtenáře, kteří věnují čas napsání přínosného komentáře takového rozsahu. Článek jsem vytvořila před 2 roky a když jej zpětně hodnotím, určitě by bylo vhodné ho rozšířit o další informace a podněty, které dostávám od svých čtenářů. V budoucnu plánuji připravit komplexnější recenzi na čočky jednodenní i měsíční od různých výrobců a upozornit v něm na některé zásady a nástrahy při nošení kontaktních čoček.

   Vymazat
 7. Zaujali ma už minule u inej blogerky aj som na ne v obchode pozerala, žiaľ ja po nemecky neviem nič a v inom jazyku tam popis nemajú, takže keďže si ich skúšala, možno mi vieš poradiť. Ja používam mäkké kontaktné šošovky a potrebuje astigmatické, čiže také, ktoré majú dioptriu aj cylinder, na krabičkách som videla len jeden údaj, takže astigmatické asi nebudú, aj by som ich skúsila, no neviem, či sú tvrdé alebo mäkké alebo aké vlastne. Tak ako vždy DMka má super výrobky, ale informácie o nich sa buď neprekladajú vôbec alebo jedným slovom a anglický jazyk ako medzinárodný jazyk na obale tiež chýba.
  Bianka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že v tomto případě čočky z DM neposlouží, jelikož nejsou určeny ke korekci astigmatizmu (žádný údaj jsem o tom na krabičce nenašla). Torické čočky za dobré ceny nabízí například Cooper Vision nebo Alcon.

   Vymazat
 8. No ja nevim, ja mela z DM a moc me nepresvedcily, dost me v nich palily oci:( nakonec jsem si objednala tyto https://www.kontaktni-cocky-levne.cz/air-optix-for-astigmatismus-3-cocek a perfektne mi vyhovuji.

  OdpovědětVymazat
 9. Já už více než rok používám tyto čočky - https://www.nejlevnejsikontaktnicocky.cz/acuvue-oasys-with-hydraclear-plus-6-cocek/ jsou velice příjemné na nošení a sednou mi perfektně!

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.