středa 10. září 2014

EMA Espresso Bar - moje postřehy z Espressem Milované Adresy

Ema espreso bar se tváří zcela nenápadně. Jeho vhod zdobí markýza, v jejímž stínu můžete posedět, pokud je interiér baru plný. Nikdy by mě nenapadlo, že právě zde najdu svou kávovou oázu uprostřed  rušného Florence. Jakmile vstoupíte dovnitř vašemu oku jistě neunikne  překvapivě  strohý ,  a  možná o to více velice originální a zapamatovatelný design.  Zde se vás totiž nesnaží okouzlit dokonalým obalem, ale především kávovým požitkem. 


Posadit se můžete židličky, které si jistě vybavíte z období povinné školní docházky, hosté sedí okolo velkého dřevěného stolu nebo u mini baru, na kterém je vždy džbán s vodou, ve které se vždy luhují tenké plátky  limetky nebo citrónu. Voda k dispozic všem zákazníkům, které si ji mohou neomezeně nalévat do připravených skleniček. Právě to hle je první detail, který EMU odlišuje od řady jiných kaváren. Člověk by řekl, že voda ke kávě je samozřejmost , kterou si může dovolit každý podnik. Na základě četných skutečností musím smutně konstatovat, že tomu tak není, a tak mě tato , byť na první pohled samozřejmá  věc,  velice mile potěšila.

Dojem kavárny také dotváří její obsluha , která je velice vstřícná a svou práci si evidentně užívá  a vnímá ji jako poslání. Ráda vám zodpoví  nejrůznější dotazy ze světa kávy a samozřejmě připraví kvalitní kávu.V EMĚ jsem vyzkoušela AMERICANO, LATTE a CAPPUCCINO – osvědčenou   kávovou klasiku. Kdo touží po alternativním způsobu přípravy kávy, dveře jsou rovněž otevřeny. Můžete například zvolit metodu AEROPRESS, které je atraktivní  samotným procesem přípravy, ale také výsledkem.
Při první návštěvě jsem  ochutnala  AMERICANO. Pokud potřebujete po ráno probudit , ale CORRETTO nebo klasické ESPRESSO  je na vás moc silné, AMERICANO je pro vás jako dělané. Na kávě jsem zejména ocenila její intenzitu, nebyla nahořklá,  přesto úžasně silná a zároveň jemná. Dokonalé pohlazení a probuzení po ráno… Díky její síle ji můžete popíjet po malých šálcích , a tak si jí dostatečně vychutnat. Zároveň to ale není cloumák, po kterém by se zvedl žaludek a zkřivil úsměv. AMERICANO mě přesvědčilo, že do EMY musím znovu.


Jako další přišlo na řadu LATTE  dekorované  nádherným ornamentem a  luxusní pěnou. LATTE , to je pohlazení po žaludku, je to moment, kdy chcete absolutně vypnout, zklidnit mysl, neprahnete po extra povzbuzení, ale po chvíli klidu, kterou strávíte v přítomnosti věrného přítele skrytého ve velkém bílém hrnku. Garantuju vám, že jakmile se vaše rty setkají s extra hustou pěnou, budete si přát, aby vaše LATTE bylo bezedné.


Jako poslední jsem testovala CAPPUCCINO. Z laického pohledu bych ho mohla popsat jako menšího brášku velkého LATTE. To ale nic nemění na tom,  že   oba dva jsou výborní společníci pro ty z vás, kteří  milují bohatou mléčnou pěnu . CAPPUCINO bych doporučila všem, kteří  nemají dostatek času na vychutnání velkého LATTE a přesto si chtějí dopřát kávovou delikatesu vynikající chuti servírovanou v menším hrnečku.


Káva mě nadchla natolik, že jsem začala pátrat po jejím původu, a milá obsluha  mi ihned nabídla , že si mohu zrnkovou kávu přímo  v EMĚ. Velice se těším, až kávu vyzkouším doma a ráda se podělím o své zkušenosti.

I realized EMA espresso is also visited by many tourists and foreigners, therefore I decided to summarize basic facts about this wonderful place. First, let me describe the interior and the atmosphere. I had never thought that it would be a coffee paradise before I visited myself. At first sight everything seems to be uninteresting. Once you come in, you will be pleasantly surprised to see a plain room simply but effectively organized. The owners do not try to persuade you by the impressive interior design. Primarily, everything is focused on extraordinary and unrepeatable experiences. You can sit on the wooden chairs which you have probably known from your primary and secondary school. Visitors usually sit at a big wooden table where a large glass jug with fresh cool water is always available. This stupid thing should be done at every restaurant or coffee bar. However, they do not do it. People have to pay for each drop of water.

The baristas are very obliging and they can answer all the questions and disclose interesting details about preparing and serving coffee.
I have already tested AMERICANO,ESPRESSO and CAPPUCCINO, my all-time favorite coffee classics. Who desires to test alternative ways of brewing coffee is welcome too. You can try the method called AEROPRESS which will impress you, especially by the theatrics of it. Moreover, you will get a nice smooth cup full of amazing coffee as well.

Visiting EMA for the first time, I had  AMERICANO. If you need to wake up in the morning but both CORRETOO and ESPRESSO are too strong, AMERICANO is perfect for you. Despite strong intensity, I appreciate a low-acid flavor. Thanks to its intensity you can sip a mug of coffee very slowly, so you will enjoy richly. On the other hand there is nothing  which would distort your face with bitterness. AMERICANO definitely  persuaded me to repeat my visit again.
I chose LATTE as my second experiment. LATTE was served with a beautiful ornament and luxurious foam. Latte is a moment in which you want to relax, calm down. If you are not looking for intensive encouragement, but you prefer a peaceful and idyllic moment, this guard in a big mug will definitely stroke your belly. Once your lips meet the extra thick foam, you wish your mug were bottomess.

I tried CAPPUCCINO as the last experiment. In a layman´s point of view I can describe it as a younger brother of bigger LATTE. However, both are still friendly companions for everyone who loves thick foam. I recommend CAPPUCCINO to all the people who do not have enough time to savor bigger LATTE. They want something extra served in a smaller mug, though.


Finally, I was so excited about the coffee that I started looking for its origin.. An obliging barista offered me immediately to buy coffee directly in the coffee bar. I am looking forward to trying the coffee at home. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.