pátek 23. května 2014

Dudu Osun aneb čistím pleť jako nigerijské ženy

Čištění pleti zůstává vděčným a věčným tématem. Pokud vám na vaší pleti alespoň trochu záleží, čištění se nevyhnete. V případě, že pokožku důkladně nezbavujete nečistot, dopouštíme se stejné chyby , jako kdyby jste stavěli dům bez základů. Čím ale čistit ? Trh s čistidly je neuvěřitelně dynamický – od davového micelárního  šílenství  jsme se přesunuli do fáze, ve které se celý svět začíná odličovat čistícími kartáčky. Tato metoda mě ale vůbec neláká. Zejména mě odrazuje pořizovací cena, a proto zůstávám u klasiky a troufám si  tvrdit , že u té nejklasičtější. Poslední dobu jsem si oblíbila pleťová mýdla. Ano, čtete správně. Ty malé kostky, kterými párkrát pohladíte pleť, přidáte vodu, promasírujete a máto hotovo. Obecně mýdla nejsou doporučovaná k odličování a hygieně obličeje, ale troufám si říci, že pokud si vyberete kvalitní pleťové mýdlo, budete spokojené i vy. Slovo  správné pleťové mýdlo by si zasloužilo podtrhnout,  neboť  se blížíme k bodu, který je nesmírně individuální. Co bude sedět mě, nemusí vůbec fungovat vám a naopak. Zpravidla se setkávám s mnoho  negativními příspěvky, ve kterých si často uživatel stěžuje, jak mýdlo příšerně vysušuje. I já jsem při  výběru párkrát šlápla vedle a uznávám, že někdy se i  ultra hydratační mýdlo  chovalo jako sušička. Na druhou stranu taková zklamání jsem zažila nesčetněkrát s mnoho jinými čistidly jako jsou zejména gely a pěny, které mou kůži vysušovaly vždy, přestože jsem majitelka smíšeného typu. V následujících řádcích vám představím cenově dostupné a světové proslulé mýdlo, které si mě získalo svou jemností a účinností.Mýdlo Dudu Osun se narodilo v Nigérii, kde je používáno  jako univerzální čistící přípravek po mnoho generací.  Místo jeho zajímavého jména se můžete setkat i s označením Black Soap Bar, které perfektně vystihuje jeho barvu. Mýdlo se prodává ve dvou velikostech a je zabaleno v papírové krabičce. Dudu  je ručně vyráběno zejména z přírodních složek. V jeho složení najdete následující poklady: V Nigérii ho  požívají na všechno – mýt se s ním můžete od hlavy až k patě, včetně vlasů. Osobně ho používám na každodenní očistu pleti. Pleť jemně navlhčím studenou až  vlažnou vodou, následně přejedu mýdlem po obličeji, znovu přidám trochu vlažné/studené vod, chvilku masíruji, všechno opláchnu  a   nečistoty jsou ty tam!
(jako pozadí posloužila reklama na nový krém Lancome z Elle. Pokud toužíte po pleti modelky, nezbývá než běžet pro něj :) )

Jeho vůni bych charakterizovala jako velice jemnou,  trochu limetkovou a nevtíravou. Za pěnivost dostává jedničku s hvězdičkou  a na stupnici vysušování suverénně porazilo všechny supr dupr čistící gely.  Pokud jste zvyklé na odličování hydrofilními odličovacími oleji, tak pocit po vyčistění neshledávám úplně  totožný, neboť  oleje  jsou ještě o stupeň jemnější, ale v porovnání se všemi pěnivými a gelovými čistidly, u mě  vítězí. Další nesporná výhoda je jeho skvělá skladnost. Právě to byl hlavní důvod, proč jsem začala pokukovat po novém čistidle. Čekalo mě velké cestování a redukce kosmetického arzenálu byla více  než nezbytná. Čím menší a skladnější věc byla, tím více si mě získala. Dudu je skvělý společník na cesty a jistě si ho zamilujete i v koupelně u vás dma. Aby vám mýdlo vydrželo co nejdéle, je vhodné o něj dobře pečovat. Údržba není nijak náročná. Stačí, když ho po použití necháte uschnout a následně ho uložíte do jeho krabičky.

Kdybych měla shrnout účinky na mou pleť , shodnu se s většinou – dobře čistí a pleť se cítí komfortně. Na internetu objevíte řadu nadšených recenzí o jeho zázračných účincích při pravidelném používání na akné a ekzémy. Mýdlo je určené pro všechny typy pleti, takže se ho nebojte vyzkoušet. Osobně nemohu potvrdit, že by se mi za celou dobu používání  neudělal ani jeden pupínek, nicméně trochu napomáhá eliminovat černé tečky.
Už máte své Dudu Osun? 

3 komentáře:

 1. Tak tohle je pro mě novinka, ale vypadá to moc zajímavě :) Já pleť momentálně čistím jen micelárkou, ale tohle by mě docela lákalo :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mám někdy klasické mýdla moc ráda, zaujalo mne!! :)

  http://sugar--spice--nice.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Používala som ho. Skvelo vonia a parádne mydlí. Stačí kusok a má efekt asi ako večší kus obyč mydla. Prevonia aj izbu, ak si ho niekam vyložíte :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.