pátek 15. února 2013

Blogový objev roku 2012 - Svět módy XL podle LU
Jelikož blogy rostou jako houby po dešti, je stále těžší najít nějaký výjimečný, obsahem neotřelý.  V dnešním článku jsem si   ale 100% jistá ,že vám představím jednu blogerku a youtuberku, která je v Čechách naprosto ojedinělá. Objevila jsem ji minulý rok a rychle se stala mojí stálicí.
 
 
Svět módy XL podle LU
222-2 
Nevíte, jak používat korektor ?  Jste zmatené v nabídce pudrů ? Navštivte blog Svět módy XL podle LU a budete mít ve všem jasno. Lucie je nejenom nesmírně tvůrčí a kreativní jedinec , ale také  člověk se srdcem na správném místě, o čemž přesvědčila všechny své čtenáře a sledovale při poslední giveway . Její videa jsou nadupaná informacemi , které budete doslova hltat. Ve světě kosmetiky se cítí jako ryba ve vodě.
Není to jenom její záliba a láska, ale i náplň jejího povolání. Právě tím je Lucie tak výjimečná. Pracuje jako profi vizážistka  a o své poznatky se nebojí podělit s ostatními. Má bohaté zkušenosti s kosmetikou luxusní i levnější, kterou zkouší nejenom na sobě, ale i na svých klientech. Líbí se mi její nadhled a otevřené názory. Lucie byla tak hodná a zodpověděla několik mých otázek :
 
 
 
1) Můžete nám popsat, jak si představujete krásnou ženu?
Krásnou ženu si představuju jako pozitivní, sebejistou bytost, která ví naprosto přesně, proč je ženou. Nezáleží na věku, na váze, na výšce, na kráse. Krása je relativní, váha proměnlivá, věk pomíjivý.
Žena je krásná i v osmdesáti, když chce být krásná. Krása spočívá v tom, jaké jsme, co vyzařujeme, jak vnímáme samy sebe. Když si žena věří a váží si sama sebe, miluje samu sebe, pak je krásná každá žena. A když tu krásu umí vyzdvihnout, je to dokonalost sama.
2) Kolik času denně by podle Vás měla žena věnovat úpravě svého zevnějšku ?
Tolik, kolik je potřeba J. Je to i o cviku. Pokud se žena líčí každý den a ví jak na to, zvládne to za 10 minut. I účes se dá zvládnout během krátké chvíle a složitější kreace nechat na mimořádnou příležitost. Pokud ví, co jí sluší a co s čím sladit, i oblečení se dá zvládnout za chvilku. Když to shrnu, do 30 minut by měla zvládnout každá žena být ženou k nakousnutí. V džínách nebo v kostýmku, na tom nesejde. Ale každá z nás má jiné limity a jiné potřeby a tak, kde některá potřebuje 10 minut na vše, jiná potřebuje hodinu.
3) Existuje nějaký kosmetický produkt, o kterém pouze sníte, protože ho žádný výrobce zatím nevyrábí ?
Nemusím váhat a řeknu korektor. Najít skvělý korektor je jako najít bod G. Všichni o něm mluví a skoro nikdo ho ještě nenašel :-D. Omlouvám se za to přirovnání, ale přijde mi celkem trefnéJ.
Ne, že bych neměla nějaké velmi dobré korektory, ale neznám žádný, který by byl skutečně dokonalý. Takový, který by neviditelně skryl kruhy pod očima, nezalézal do vrásek a zároveň zamaskoval „pytle“ pod očima, zvládl dokonale skrýt veškeré nedostatky pleti a fungoval na jakýkoli věk pleti. Takový prostě neexistuje a já o něm často snímJ.
4) Kdybyste měla vyjmenovat 5 výrobků ( jak z oblasti dekorativní, tak pečující kosmetiky), do kterých se vyplatí investovat, jaké by to byly ?
Krém. Dokonalý krém pro vaší pleť. Je nepodstatné, kolik stojí, podstatné je to, zda si dokonale rozumí s vaší pletí.
Dalším produktem je jednoznačně make-up nebo podkladový krém. Opět se tu nebavíme o ceně ani o značce. Najít svůj dokonalý make-up je dlouhá cesta a je to základ všeho. Bez perfektního podkladu je i luxusně provedené líčení k ničemu.
Korektor. Jak už jsem zmínila, dokonalý korektor neexistuje. Ale pokud najdete nějaký, který dokáže zakrýt dokonale vaše nedostatky (kruhy, pupínky atd.) investujte do něj. Řekla bych, že korektor je pro mě asi číslo jedna v tomto seznamu.
Řasenka. Oči jsou oknem do duše. A řasy jsou to, co dělají oko dokonalým. Až pak přicházejí stíny, linky a tak dále. Takže investujte do řasenky, která je pro vás dokonalá. A tou může být řasenka od luxusní, drahé značky, ale i od velmi levné. Každé řasy vyžadují něco jiného.
Šampón a kondicionér. Hezké, lesklé a upravené vlasy jsou půl úspěchu.
5) Znáte nějaký kosmetický nešvar, kterého se dopouští české ženy/dívky a pravidelně se s ním setkáváte na ulicích či blozích ?
Největší a nejčastější nešvar je bezesporu špatně zvolený make-up. Oranžová maska na obličeji a bílý krk, to je snad to nejhorší, co na ulicích vidím. Nebo vrstva make-upu, která je vidět už z deseti metrů.
Dalším nešvarem je absence pudru. Nevím, proč tolik žen nepoužívá pudr. Dokonale nalíčené, propracované oči, kterým korunuje lesklý, zpocený obličej, to je kapitola sama pro sebe.
Dále by to asi byla rudá rtěnka, neupravená, rozpitá a nejlépe od ní zbarvené červené zuby.
A na závěr uvedu už jen přemíru líčidel, protože mnoho mladých slečen (i žen) odmítá pochopit, že méně je někdy více. Samozřejmě, že je úžasné výrazné, i barevné líčení, já sama to mám ráda a to už dávno nejsem slečna. Ale pokud to člověk neumí kombinovat nebo nalíčit, je to pak jedna velká, laciná tragédie ;-).
Všem ženám bych doporučila, aby se dělaly krásnějšími. Ale stále zůstaly přirozené. Vypadat jako Barbie je možná prima na filmové plátno nebo na molo, ale do běžného života to moc nepatří.
Čas od času ze sebe udělejte femme fatale, ukažte světu, co ve vás dřímá. Ale na běžný den jen podtrhněte svou krásu.
Kterou, beze sporu, každá z vás máte. Stačí se jen dívat. ;-)
 
TOP VIDEA aneb co MUSÍTE vidět
1) mega recenze štětců
 
 
 
 
 
 
2) zrod profi vizážistky
 
 
3) drahá vs. levná kosmetika
 

5 komentářů:

 1. Super rozhovor, nedávno jsem ji objevila a jsem s ní nadšená! Moc jí fandím, zasloží si spousty čtenářů a odběratelů.

  OdpovědětVymazat
 2. Její videa mám moc ráda,je hezká,milá,příjemná,vtipná a má co říct...Moc mě baví a něco zajímavého se dovím.Není afektovaná,je prostě taková normální,na nic si nehraje.Jinak díky.

  OdpovědětVymazat
 3. Taky ji mám moc ráda, fandím jí! Je sympatická, milá, rozumí tomu, o čem mluví a prostě.. ráda se k jejím videím vracím. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Líbí se mi na ní že je to vyrovnaná žena která ví co chce. Není to taková ta praštěná ženská co jich jsou na youtube stovky.

  OdpovědětVymazat
 5. Povedený rozhovor! :) Mám ji docela ráda, jen mě občas mrzí, že podceňuje "obyčejné" blogerky a youtuberky a pořád se odovlává na to, že je profesionálka. Vyznívá to občas jako"vy jste amatéři, ale já vím všechno nejlíp". Nikdo jí to, že se tomu věnuje profesionálně, nebere. Jen by to nemusela tolikrát zdůrazňovat ...:/

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.