neděle 27. ledna 2013

Velká recenze BB od Avonu !


A je to tady! BB creamy mi začínají trochu připomínat silně nakažlivou chorobu – nikdo jim neunikne a téměř všichni jim  nakonec podlehnou. Jen ti nejsilnější se vydrží bránit až do úplného konce. Přestože byli evropští výrobci zpočátku výrazně pozadu oproti asijským kolegům, brzy změnili taktiku a nyní přešli do přímého útoku. Mám pocit, že každý týden vítáme na pultech našich obchodů nové a ještě“ lepší“ BB čka. Z BB creamů se stal fenomén. Nejdříve měl plnit 5 funkcí, později přibyly další. Ten od Rimmelu zvládne 9 úkolů. A když Rimmel poskytuje 9 benefitů, my dáme zákaznicím ještě více, řekli si jistě v Avonu, který na svých stránkách představuje lákavou novinku.
 

Avon pojal celý BB cream trochu šalamounky a mnohem vychytraleji než ostatní výrobci. Na obalu sice září dvě růžová BB písmena , ale v katalogu i na krabičce je uvedeno, že se jedná o lehký tónovací krém. Avon ani trochu netroškaří a slibuje 10 zázračných účinků pro vaši pleť.  U každého bodu najdete mé osobní dojmy.
 

1)      Lehké složení

Krém má opravdu lehké složení. Zde nezbývá nic jiného než souhlasit. Nanášení nedělá žádné problémy. Aplikuji ho prsty. Stejně dobře to jde  i se štětcem. Netvoří mapy. Oproti asijským bb creamům trošičku zvýrazňuje šupinky. V porovnání s klasickým  make-upem  je to však  zanedbatelné.

2)      Obsahuje vitamín E

Věřme výrobci, že ho obsahuje.

3)      Složení obohacené o minerály

Snad se tam nachází i nějaké  ty minerály……

4)      Vyrovnání barevného tónu pleti

Pleť dokáže sjednotit.

5)      Hydratace pleti

Nečekejte nějakou hydratační bombu, ale normální pleti jistě postačí.

6)      Redukování červených míst

Tento bod rozhodně na jedničku nesplňuje. Červené místu trochu zmírní, ale korektor zůstává samozřejmostí.

7)      Krytí nedostatků

Velice mírné krytí nedostatků – tak lze popsat jeho krycí schopnosti.  Pro silně problematikou pleť výrazně nedostačující.

8)      Vyhlazení pleti

Pleť je hladší. Působí zdravěji.

9)      Ochrana  s SPF 15

U tohoto bodu opět musíme věřit výrobci. Prakticky jej ověřím , až přivítáme první jarní paprsky : )

10)   Dodání svěžího vhledu

Dokáže mírně projasnit pleť.

 

Shrnuto-  podrženo

-          Pozitivně hodnotím dostupnost BB creamu v 5 odstínech. Vlastním nejsvětlejší Ivory a mile mě překvapil. Opravdu pěkná světlá barva s neutrálním podtónem. Jistě bude vyhovovat těm, kteří bojují s příliš tmavými odstíny v drogériích. Podle mě je to zřejmě to nejsvětlejší, co vůbec Avon vyrábí.

-          Příjemná i cena výrobku , nyní je v akci – a to za krásných 159 Kč. Navíc – pokud vám nebude vyhovovat , můžete jej vrátit Avon Lady. Nebo si můžete pro začátek objednat vzoreček. Rovněž je dostupné i 5 ml balení.

-          10 funkcí výrobků by šlo samozřejmě zredukovat na dva : kombinace péče o pleť a make-upu v jednom. Ale pro zatraktivnění je nutné vše uvést jmenovitě a z popisu výrobku vytvořit menší slohové cvičení…To paradoxně může prodeji uškodit, neboť lidé začínají být k podobným extra multifunkčním věcem skeptičtí a věc si raději nekoupí, než aby riskovali velké zklamání.   

-          Mě BB cream nijak výrazně nezklamal. V podstatě plní všechny úkoly, které si vytyčil. Problém je v tom, že ne všechny splňuje na 100%. Dnes se vyhneme kritickému srovnávání s jeho asijskými kolegy, budeme jej hodnotit v rámci evropské  konkurence. A zde si myslím, že patří k těm lepším.

-          Nečekejte, že budete mít pleť jako porcelánová panenka. BB od Avonu pleť sjednotí, jemně projasní. Používám ho, když chci trochu lépe vypadat , musím narychlo opustit domovskou základnu a opravdu nemám čas řešit dobře nanesený make-up.

-          Krytí poskytuje nízké, vrstvení nepomůže. Na druhou stranu  si pleť zachovává přirozený vhled.

-          Myslím, že bude ideální na léto , kdy pleť je sama o sobě hezká , ale potřebuje chránit před slunečním zářením.

-          Určitě se nebojte nové BB vyzkoušet. Pro mě je milým překvapením, ale ve své soukromé databází ho řadím k tónovacím krémům.

7 komentářů:

 1. Nevypadá zas tak špatně, ale já ho v nejbližší době zkoušet nejspíš nebudu. Mám "BB" Garnier pro smíšenou pleť a vyhovuje mi.

  OdpovědětVymazat
 2. možná ho někdy zkusím, ještě uvidím :)

  OdpovědětVymazat
 3. Má krásné balení a barvu, jen musím překonat svojí averzi k avonu :D

  OdpovědětVymazat
 4. jeej mne sa paci, ked k nam dojde urcite skusim!
  Inak ak mas rada BB kremy, tu je recenzia na jeden od Biodermy:
  http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/01/bioderma-sensibio-bb-krem.html

  OdpovědětVymazat
 5. Ac jsem Avon Lady, jeste jsem ho nezkousela, ale verim, ze tu čest budu mit, take o tom sve zkusenosti napisi, ted mohu jen dostavat informace od dalsich uzivatele BB creamu od Avonu .-))

  OdpovědětVymazat
 6. já nevím, Avonu a Oriflamu nějak nevěřím, co se týče čehokoliv :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu mého blogu, milé komentáře i konstruktivní kritiku.